Lyreco
 
Dostawca produktów dla biur i miejsc pracy Program zrównoważonego Rozwoju Lyreco
KONTAKT


Nagrody
i wyróżnienia


Awards and Recognitions

Za swoje działania na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Lyreco jest regularnie nagradzane.
Oto nagrody i wyróżnienia otrzymane przez oddziały Lyreco w różnych krajach.

 

 
Warszawa, 27 maja 2013

Ranking Odpowiedzialnych Firm – LYRECO WYRÓŻNIONE!
 

Ranking odpowiedzialnych firm 2013 to siódma edycja jedynego i całościowego zestawienia największych spółek w Polsce ocenianych pod kątem, jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu.
W 2013 roku Lyreco zadebiutowała zajmując DRUGIE miejsce wśród „pierwszaków”, co jest wielkim sukcesem!

 


 

Wartym podkreślenia jest fakt, że Lyreco zdobyło aż 438 punktów z 600 możliwych za pierwszym razem, co jak się okazuje jest nieosiągalne dla wielu firm startujących już kilkakrotnie w tym rankingu.

Tak wysoką notę Lyreco osiągnęło dzięki wspólnemu zaangażowaniu wszystkich pracowników
w projekty w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Dotyczy to między innymi:  Lyreco For Education, Parasol Bezpieczeństwa oraz wprowadzone standardy etyki w Kodeksie Etycznym.
Bardzo wysoko zostały ocenione projekty i działania proekologiczne począwszy od „braku kosza przy biurku”, promowanie Zielonych Produktów, Eko-drving, „polityki oszczędzaj papier”
w Departamencie Obsługi Klienta oraz „ Green Printing” Departamentu Informatyki oraz TLEN (zbiórka pustych tonerów i kartridży)  dla Klientów.
Pozycja 24 w całościowym rankingu jest również świetnym wynikiem, bo udział w Rankingu Odpowiedzialnych Firm biorą największe spółki w Polsce, które mogą poszczycić się kilkuletnim doświadczeniem we wprowadzeniu zasad Odpowiedzialnego Biznesu.
Pełną listę firm, kryteria oceny oraz interesujące podsumowanie całego rankingu znajdziecie na: 
RANKING ODPOWIEDZIALNYCH FIRM 2013 

Ranking Odpowiedzialnych Firm jest publikowany przez Dziennik Gazetę Prawną. Od 2007 roku tworzą go
dr Bolesław Rok z Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego – odpowiedzialny za merytoryczną stronę rankingu – oraz Jarosław Horodecki, zajmujący się analizą danych i przygotowaniem finalnych zestawień. Patronem Rankingu Odpowiedzialnych Firm jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, za weryfikację zaś odpowiada jedna
z największych firm audytorskich na świecie PwC
.


Niemcy, 5 lutego 2013.

Lyreco po raz drugi laureatem European Office Products Award w kategorii Firma Odpowiedzialna Społecznie (Corporate Social Responsibility)
28 stycznia 2013 we Frankfurcie odbyła się największa międzynarodowa wystawa artykułów biurowych Paperworld. Dla branży to najważniejsze wydarzenie roku, gromadzące ponad 1800 wystawców i 50 000 gości.

Podczas ceremonii wręczenia nagród Lyreco po raz drugi z rzędu zostało wyróżnione jako lider w zakresie Zrównoważonego Rozwoju oraz jakości programów zrealizowanych w ubiegłym roku (Eco Future, Ocena Zielonych Produktów, audyty dostawców etc)

Podczas konferencji prasowej, przedstawiciel OPI powiedział:
Rada uznała, że zaangażowanie Lyreco w kwestie odpowiedzialności społecznej jest wyjątkowe i stanowi wzór do naśladowania w branży tak opartej na strategii i aktywnościach.
Tak, jak w 2012, ta nagroda powinna być powodem do dumy dla wszystkich pracowników Lyreco, którzy mieli swój wkład we wdrażanie Zrównoważonego Rozwoju w codzienne życie firmy.Laureaci tegorocznej edycji EOPA

________________________________________________________________________


Niemcy – 30 stycznia 2012r. 
Lyreco wygrywa nagrodę European Office Products Award w kategorii Firma Odpowiedzialna Społecznie (Corporate Social Responsibility)

30 stycznia 2012 w obecności ponad 350 gości z całej Europy, podczas uroczystej gali przygotowanej przez organizację OPI w ramach corocznych targów Paperworld we Frankfurcie przyznano nagrody European Office Products. Paperworld to największa, międzynarodowa wystawa artykułów biurowych w której uczestniczy ponad 1,800 wystawców i ponad 50,000 gości.
 Lyreco przyznano nagrodę za konsekwentną realizację strategii Zrównoważonego Rozwoju.
Podczas konferencji prasowej przedstawiciel OPI powiedział:
„Skład sędziowski wyróżnił Lyreco jako firmę, której każda komórka wręcz żyje każdego dnia inicjatywami związanymi z odpowiedzialnością społeczną i wykazuje ogromną konsekwencję w swojej postawie”.
 
Ta nagroda z całą pewnością jest powodem do dumy dla każdego Pracownika Lyreco i dobrze wróży naszym długofalowym planom strategii Zrównoważonego Rozwoju – Eco Future
 
W imieniu Lyreco nagrodę odebrał CEO Steve Law

Berlin – 20 października 2010r.

Lyreco w Niemczech otrzymuje nagrodę “Zrównoważona Firma Rynku Detalicznego 2010”.

Bardzo ważna nagroda, wspierana przez Niemieckie Federalne Ministerstwo Ochrony Środowiska oraz przez Federalną Agencję Ochrony Środowiska.
Nagroda wymaga całkowitego zobowiązania względem trzech obszarów aktywności:
- Łańcucha dostaw
- Działalności gospodarczej
- Wsparcia zrównoważonej konsumpcji
Należy zwrócić uwagę, iż raport organizacji Die Verbraucher Initiative e.V zawiera stwierdzenie o braku transparentności w zakresie zrównoważonego rozwoju w produkcji artykułów biurowych
. 

www.lyreco.pl DYSTRYBUTOR ARTKUŁÓW BIUROWYCH NA CAŁYM ŚWIECIE - LYRECO Polska - Ul. Sokołowska 33, Sokołów; 05-806 Komorów
O lyreco | System zarządzania | Nasza polityka środowiskowa | Nasza polityka socjalna | Nasza polityka ekonomiczna
Nagrody i wyróżnienia | Certyfikaty | Narzędzia dla klientów | Studia przypadku | Faq
Zasady Użytkowania | Mapa Strony | GDPR Privacy Notice