Lyreco
 
Dostawca produktów dla biur i miejsc pracy Program zrównoważonego Rozwoju Lyreco
KONTAKT

Aktualności

Działania firm w obszarze CSR...

..dają realne i mierzalne korzyści, takie jak: wzmacnianie wizerunku, zwiększenie zaufania i lojalności różnych grup interesariuszy (52%), a nawet wzrost wyników finansowych (11%). 64% firm decyduje się na prowadzenie działań społecznie odpowiedzialnego biznesu ze względu na wzmocnienie wizerunku, a dla 44% badanych, CSR skutecznie pomaga w pozyskiwaniu lojalnych pracowników i nowych talentów.
 
Takie są wyniki przeprowadzonego już po raz drugi wśród firm francuskich i polskich należących do Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP) barometru CSR. Jego prezentacja odbyła się 2017.06.06 w odbyło się w Domu Innowacji Społecznych - Marzyciele i Rzemieślnicy. W spotkaniu uczestniczyło blisko 100 reprezentantów firm stowarzyszonych w CCIFP.
 
Lyreco Polska uczestniczyła w nim w dwóch rolach. Jako ankietowany, jak również pionier w obszarze CSR i wdrażania zasad etycznych do organizacji przestawiający swoje doświadczenia.
W dokumencie CSR w praktyce barometr CCIFP, jako jedyni z branży przedstawiliśmy praktyki dotyczycące Kodeksu Etycznego Dostawców. Byliśmy w znamienitym gronie organizacji takich jak: Orange, PWC, Credit Agricole, DPD, Sanofi, Carrefour pokazujących że Społecznie Odpowiedzialny Biznes pomaga działać firmom skuteczniej i efektywniej.
 
Przejdź do strony CIIFP z barometrem CSR


Lyreco przystępuje do Agendy 2030 - na rzecz Zrównoważonego Rozwoju

Lyreco Polska S.A. z prawie 50 organizacjami przystąpiło w poniedziałek (2017.06.05) do inicjatywy Partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju w Ministerstwie Rozwoju.
 
Celem tej inicjatywy jest upowszechnienie celów zrównoważonego rozwoju oraz zwiększenie świadomości na temat wyzwań nakreślonych w Agendzie 2030 ONZ, do której w 2016 przystąpiła również Polska.
 
A podczas samej konferencji zainicjowane zostało partnerstwo pomiędzy Ministerstwem Rozwoju a przedstawicielami sektora prywatnego na rzecz efektywnej implementacji celów zrównoważonego rozwoju w Polsce.

Więcej informacji
 

 


Lyreco na Targach CSR

W dniu 17 listopada, na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbyły się 6. Targi CSR organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Już po raz drugi z rzędu Lyreco było obecne na tym wyjątkowym wydarzeniu.6-te Targi CSR na Stadionie Narodowym w Warszawie

Stoisko Lyreco, reprezentowane przez Roberta Daniluka i Tomasza Woźniakowskiego, wyróżniało się nietuzinkowym wyglądem i cieszyło dużym zainteresowaniem podczas całego wydarzenia.

W trakcie rozmów z naszymi ekspertami, goście mogli poszerzyć wiedzę o strategii zrównoważonego rozwoju EKO PRZYSZŁOŚĆ, i aktywnościach i sukcesach jakie Lyreco osiąga w jej realizacji. Szczególną uwagę gości przyciągały EKO PRODUKTY, z oznaczeniami Certyfikatów Zielonego Drzewa oraz Eko Usługi.Prezes Lyreco Polska - Piotr Mirosław, prelegentem podczas European Executive Forum

European Executive Forum

Zakończyła się czwarta edycja „European Executive Forum”, która w tym roku odbyła się w Warszawie pod hasłem „Age of innovations”. Podczas 6 paneli dyskusyjnych wybitni przedstawiciele biznesu i nauki z Polski i z zagranicy, debatowali nad kierunkiem dla polskich przedsiębiorstw w dobie rewolucji technologicznej. Wśród partnerów wydarzenia były firmy takie jak Totalizator Sportowy, BMW i Pfizer. Po raz pierwszy zostały też przyznane prestiżowe statuetki „European Leadership Awards”, by uhonorować najlepsze przedsiębiorstwa, menedżerów i liderów biznesu, którzy wyróżniają  się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju oraz przestrzegają zasad etyki prowadzenia biznesu. Wśród nagrodzonych znaleźli się m. in. PKN Orlen, Michał Sołowow i Google Polska. Prelekcję w trakcie panelu dyskusyjnego wygłosił również Prezes Lyreco Polska - Piotr Mirosław, wskazując na oczekiwania, jakie w zakresie działań etycznych są w dzisiejszych czasach skierowane nie tylko w stronę przedsiębiorstw, ale również w stronę całego „ekosystemu” obejmującego relacje pomiędzy przedsiębiorstwem, a klientami i dostawcami.


Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku

 Z przyjemnością informuję, że Firma Lyreco Polska S.A. została zwycięzcą Konkursu PZWLP w kategorii „Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku 10-lecia” i zdobyła nagrodę Eko Flota.

W ubiegłym tygodniu 2 grudnia 2015 roku w Warszawie odbyła się Gala rozdania jednych z najbardziej prestiżowych i znaczących nagród w branży flotowej w Polsce – Nagrody Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 10-lecia PZWLP, organizacja wręczyła tym razem nagrody specjalne, o szczególnym znaczeniu, bo odnoszące się do działalności wyłonionych Laureatów w okresie ostatnich 10 lat.


Podczas wszystkich edycji Konkursu PZWLP do nagród było łącznie nominowanych ponad 600 firm z całej Polski, więc jest to niezwykle prestiżowe wyróżnienie.

Narody PZWLP zostały przyznane w 4 kategoriach:
- dla najlepszego serwisu mechanicznego,
- dla najlepszego serwisu blacharsko-lakierniczego,
- dla firmy najbardziej zaangażowanej w edukację kierowców (nagroda Bezpieczna Flota),
- dla firmy z flotą najbardziej przyjazną środowisku (nagroda Eko Flota).

W kategorii „Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku” mogły być nominowane  firmy użytkujące floty składające się z min. 100 samochodów. Oceny dokonywało jury złożone z przedstawicieli trzech organizacji branżowych: PZWLP, Związku Polskiego Leasingu (ZPL) oraz Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS).

Nagroda dla Lyreco Polska uwzględnia wszystkie projekty, które mają znaczący wpływ na to, aby flota firmy stała się bardziej „zielona”:
- plan redukcji emisji CO2 (lata 2011-2017), którego celem jest redukcja emisji o 20%,
- aktywne wprowadzenie zasad eco drivingu wśród kierowców – szkolenia dla wszystkich nowych pracowników prowadzone przez Roberta Daniluka (QSS Managera),
- konkursy dla pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, ze szczególnym uwzględnieniem pracowników posiadających samochody służbowe,
- analiza potencjału elektryfikacji floty,
- zobowiązanie dostawców Lyreco do przestrzegania i podpisania zasad kodeksu etycznego, w tym zasad ochrony środowiska,
- certyfikat ISO 14001 na całą działalność Lyreco, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu środowiskowego. 

W imieniu całej organizacji przekazujemy serdeczne gratulacje dla Piotra Biźni (Fleet Manager) oraz Roberta Daniluka (QSS Manager) za zaangażowanie w projekt oraz wysiłek i ciągłe działania na rzecz poprawy ekologiczności naszej floty aut! 

Cieszymy się bardzo, gdyż ta nagroda potwierdza ponownie nasze szczególne osiągnięcia w zakresie odpowiedzialności społecznej biznesu.


www.lyreco.pl DYSTRYBUTOR ARTKUŁÓW BIUROWYCH NA CAŁYM ŚWIECIE - LYRECO Polska - Ul. Sokołowska 33, Sokołów; 05-806 Komorów
O lyreco | System zarządzania | Nasza polityka środowiskowa | Nasza polityka socjalna | Nasza polityka ekonomiczna
Nagrody i wyróżnienia | Certyfikaty | Narzędzia dla klientów | Studia przypadku | Faq
Zasady Użytkowania | Mapa Strony | GDPR Privacy Notice